Różne rodzaje bólu

Medycyna

Różne rodzaje bólu Dosyć ostre i niekiedy pojawiające się nagle są nerwobóle. Taki ból jest wynikiem uszkodzenia nerwu, z różnych przyczyn. Tego typu ból jest bardzo ostry i nie sposób go przeoczyć. Jest to jednoznaczna informacja na temat tego że coś jest z naszym organizmem nie tak.

Nerwobóle dotyczyć mogą bardzo różnych nerwów , ale najczęściej w tym przypadku chodzi o tak zwany nerw trójdzielny, który znajdziemy w górnej części szczęki. Ból może być na tyle silny że często chory ma wrażenie iż doszło do uszkodzenia samej szczęki czy też jej wypadnięcia.

Specjalne leki przeciwbólowe

Aby sobie z tym poradzić należy stosować oczywiście specjalne leki przeciwbólowe, które są w stanie poradzić sobie z takim bólem. Po podjęciu odpowiedniej terapii można dosyć szybko pozbyć się takiego uporczywego bólu. Innym typem bólu jest ból przewlekły. Nie zawsze jest on bardzo silny, toteż wielu chorych jest w stanie taki ból po prostu zignorować. Jest to mało rozsądne podejście, ponieważ długo utrzymujące się bóle stawów mogą świadczyć o wystąpieniu staniu zapalnego, z którym niestety nie tak łatwo będzie można sobie poradzić, jeśli nie podejmie się leczenia dosyć szybko. Przy zapaleniu stopniowo też ból stawów stawać może się coraz to silniejszy co może w znacznym stopniu utrudniać normalne funkcjonowanie chorej osobie. Nie są to oczywiście jedyne rodzaje bólu ale w obu wymienionych powyżej przypadkach bardzo pomocne są standardowe leki przeciwbólowe dostępne a aptekach bez recepty.

Bóle pleców

Doskonale pomogą one też na bóle krzyża czy ból pleców. W przypadku silniejszych typów bólu, z jakimi zetkniemy się na przykład pry chorobach nowotworowych takie leki są już zdecydowanie nie skuteczne i stosuje się o wiele mocniejsze środki przeciwbólowe, których normalnie nie dostaniemy w żadnej aptece. Takie środki stosuje się też przy bólu, który pojawia się u osób poddanych zabiegom operacyjnym, jeśli lekarz uzna to za stosowne, w przypadku mniejszych zabiegów w pełni wystarczy oczywiście odpowiednio dobrana dawka silniejszych leków przeciwbólowych.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: