Rozwiązania stosowane w pilarkach Husqvarna

Rozwiązania stosowane w pilarkach Husqvarna

Artykuły Porady i informacje

Rozwiązania stosowane w pilarkach HusqvarnaHusqvarna to szwedzki producent wysokiej jakości narzędzi do pielęgnacji zieleni. Wśród bogatej oferty bardzo ważne miejsce zajmują pilarki: narzędzia, z którymi firma kojarzona jest najbardziej.

Rozwiązania po raz pierwszy zastosowane przez Husqvarnę

Wydawać by się mogło, że pilarki mają tak prostą budowę, że nie da się już wymyślić niczego nowego. Okazuje się jednak, że jest to mit. Inżynierowie i konstruktorzy pracujący dla Husqvarny od lat wprowadzają nowe rozwiązania. Pilarki Husqvarna pracują ciszej niż takie same urządzenia konkurencyjnych firm. Już jedne z pierwszych pilarek (pierwsza trafiła na rynek pod koniec lat 50.) miały tłumik podobny do tych, które stosowane są w motocyklach. Warto bowiem wiedzieć, że Husqvarna produkowała również jednoślady. Mniejszy hałas był jedną z przyczyn, dla których szwedzkie pilarki sprzedawały się i nadal sprzedają bardzo dobrze. W kolejnych modelach pojawił się automatyczny hamulec łańcucha. Dzięki temu rozwiązaniu (stosowane jest do dzisiaj) praca z pilarkami stała się bardziej bezpieczna. System TrioBreak (hamulec można włączyć automatycznie prawą lub lewą ręką) pojawił się pod koniec lat 90. Kolejne nowatorskie rozwiązanie pojawiło się w roku 2009. To funkcja AutoTune. Gaźnik silnika pilarki jest regulowany automatycznie. Dzięki niemu silnik może pracować bardziej wydajnie. Pilarki z systemem AutoTune zużywają mniej paliwa, mniej też emitują spalin. W ten sposób są mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego. Husqvarna ma w ofercie także pilarki akumulatorowe.

Jaką pilarkę wybrać?

Husqvarna produkuje zarówno profesjonalne pilarki jak i urządzenia, które sprawdzą się w przydomowym ogrodzie. Wybierając pilarkę do prac w ogrodzie nie warto kupować urządzenia o bardzo dużej mocy. Moc pilarki, która poradzi sobie z przygotowaniem drewna do kominka czy z obcięciem gałęzi wynosi 2 kW. Drugi ważny element to długość prowadnicy. Amatorom wystarczy pilarka, której prowadnica ma długość od 30 do 40 centymetrów. Takie pilarki ma w ofercie Husqvarna.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz