Redakcja

Sejfy ognioodporne

Sejfy ognioodporne oprócz klasycznej roli zabezpieczenia danych przedmiotów, mają przede wszystkim na celu nie dopuścić do zniszczenia się rzeczy w przypadku pożaru danego pomieszczenia.

 Sejfy ognioodporne

Sejfy ognioodporne służą do przechowywania papierów wartościowych, pieniędzy, ale także płyt oraz nośników danych. Wszystkie te przedmioty w przypadku pożaru narażone są na zniszczenie, a sejf tego typu ma ich przed tym uchronić. Bardzo często bowiem dzieje się tak, że przechowywane przez nas produktu nie ulegają zniszczeniu w wyniku działania samego ognia, ale przyczyną ich uszkodzenia jest niezwykle wysoka temperatura.

Każdy sejf tego typu posiada zamek elektroniczny lub kluczowy, który ma zagwarantować łatwy dostęp właścicielowi urządzenia.

Większość tych urządzeń posiada certyfikat jednakowo w zakresie bezpieczeństwa przechowywanych produktów, jak i jeśli chodzi o ognioodporność. Ich konstrukcja jest nieco odmienna od zwyczajnych sejfów. Posiadają bowiem bardzo grube ściany, które wypełnione są substancją przeciwpożarową. Dlatego sejfy tego typu mają większą wagę niż tradycyjne urządzenia tego typu oraz posiadają mniej otworów.

Samo wykorzystanie sejfów ognioodpornych zależy już wyłącznie od naszej wyobraźni.

Idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko występowania pożaru, a jednocześnie pojawia się potrzeba bezpiecznego przechowania dokumentów. Zazwyczaj takim miejscem są biura lub też mieszkania prywatne. Dużo chętniej sejfy te wykorzystywane są w biurach, gdzie właściciel nie przebywa przez cały czas, zatem w przypadku pożaru nie jest w stanie dynamicznie zareagować i wynieść wartościowe przedmioty z pokoju, w którym wystąpiło zagrożenie pożarowe. Obecność sejfu gwarantuje nam nie tylko spokój w zakresie przechowywania danych materiałów, ale też pozwala nam czuć się bezpiecznie z wiedzą, że nie zostaną one ukradzione i nie dostaną się w ręce osoby niepowołanej. Przed zakupem należy tylko starannie wybrać miejsce, w którym będzie stał sejf, gdyż musimy cały czas pamiętać, że jest on większy i cięższy od standardowych urządzeń tego typu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *