Skąd się biorą problemy z paznokciami?

Skąd się biorą problemy z paznokciami?

Porady i informacje

Skąd się biorą problemy z paznokciami?Przyczyn, dla których mamy słabe, łamiące się i rozdwajające paznokcie jest całe mnóstwo. Osłabiają się, gdy często narażamy je na długi kontakt z detergentami, gdy odżywiamy się w mało racjonalny sposób. Przyczyną problemów może być osłabienie organizmu po przebytych chorobach, ale także anemia, atopowe zapalenie skóry, cukrzyca. Jakie leki zastosować, aby problemy ustąpiły?

Źle zbilansowana dieta

Na kondycję paznokci ogromny wpływ ma sposób w jaki się odżywiamy. Na słabe paznokcie najczęściej uskarżają się osoby, w których diecie brakuje białka (najbardziej wartościowe jest białko pochodzenia zwierzęcego: mięso, ryby, jaja), wapnia ( szczególnie bogate w wapń jest mleko i jego przetwory, ryby), krzemu (najbardziej wartościowe pod względem zawartości krzemu są warzywa i owoce), cynku (znajdziemy go w pszennych otrębach, pestkach dyni i słonecznika, w rybach) i żelaza (dobre źródła to czerwone mięso i natka pietruszki), muszą liczyć się z tym, że ich paznokcie wcześniej czy później staną się kruche i łamliwe.

Na problemy z paznokciami

Problemy z paznokciami mogą dotknąć wszystkich, gdyż nie zawsze są one efektem złego odżywiania się. Dlatego też warto sięgnąć po suplementy witaminowo-mineralne, aby dostarczyć składników, których w organizmie zabrakło. Warto wybierać te suplementy, w których są witaminy A i E, cynk i biotyna. Dobrze sprawdzają się także wzbogacone witaminami i solami mineralnymi preparaty ziołowe ze skrzypem i pokrzywą. Efekty kuracji będą szybsze, gdy dodatkowo będziemy popijać herbatkę z tych ziół. Żadne suplementy czy zioła nie przynoszą natychmiastowych efektów, pierwsze powinny pojawić się mniej więcej po miesiącu regularnego łykania tabletek z witaminami i minerałami. Na bardziej spektakularne trzeba poczekać do trzech miesięcy. W efekcie kuracji wzmocnią się również włosy, a zmatowiała cera odzyska blask.

Jednocześnie z suplementami diety można pić herbatkę ze skrzypu i pokrzywy, stosować kosmetyczne odżywki albo kąpiele w oliwie z oliwek. Trzeba też prawidłowo się odżywiać.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz