Składniki, których warto szukać w kosmetykach

Składniki, których warto szukać w kosmetykach

Artykuły Porady i informacje

Składniki, których warto szukać w kosmetykachPolki przez wieki do pielęgnacji swojego ciała, twarzy i włosów używały bursztynu, solanek i podziemnych wód termalnych oraz ziół. Teraz w wielu kosmetykach możemy znaleźć te naturalne składniki. Kiedy warto je wybrać?

 

Bursztyn

Już nasi przodkowie wierzyli, że bursztyn pomaga zachować młodość. Współczesne badania udowodniły, że bursztyn to naturalny antyoksydant. Za proces starzenia się odpowiedzialne są wolne rodniki, które antyoksydant skutecznie neutralizuje. Kosmetyki z bursztynem polecane są do pielęgnacji cery zmęczonej. Natłuszczają ją i nawilżają, przyspieszają jej regenerację, zmniejszają głębokość zmarszczek. Skóra pielęgnowana kosmetykami z bursztynem staję się gładka, świetlista i odmłodzona. W sklepach znaleźć można dzisiaj także kosmetyki z bursztynem do pielęgnacji włosów. Bursztynowe zabiegi dostępne są w wielu salonach SPA.

Kosmetyki z wodą termalną

Woda termalna wykorzystywana jest do produkcji kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej. W sklepach znaleźć można także peelingi na bazie solanek oraz balsamy do pielęgnacji stóp. Dzięki zawartości wody termalnej, kosmetyku wzmacniają i nawilżają skórę, następuje szybka poprawa jej kondycji. Z kolei solanki dodawane są do kosmetyków antycellulitowych i ujędrniających. Kosmetyki z wodami termalnymi i solankami zalecane są szczególnie do pielęgnacji cery naczynkowej, wrażliwej i alergicznej.

Zioła

Bardzo często używa się ziół do produkcji dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry z problemami. Ziele gryki i kwiaty arniki znaleźć można w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej. Substancje aktywne (rutyna, olejki eteryczne, flawonoidy) docierają przez skórę do naczyń włosowatych, zapobiegają ich pękaniu. W kosmetykach nawilżających często wykorzystywanym surowcem są wyciągi z malwy i lnu. Z kolei w kosmetykach do pielęgnacji cery trądzikowej stosowane są wyciągi z tymianku i łopianu, które działają bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Specjaliści od urody odkryli zioła, bursztyn i kojące wody po raz kolejny.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz