Redakcja

Skuteczne leczenie migreny

Migrena to poważny problem, który dotyka szczególnie kobiety. Kiedy ataki pojawiają się często, mogą na długo wykluczyć z normalnej aktywności. Na szczęście dzisiaj migrenę udaje się skutecznie opanować. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to przypadłość, której nie da się wyleczyć. Można jednak zmniejszyć częstotliwość ataków i sprawić, że będą one zdecydowanie mniej dotkliwe.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne

Skuteczne leczenie migreny

To leki, które dostępne są dla każdego z nas. Kupimy je w każdej aptece, a coraz częściej również w sklepach i na stacjach benzynowych. Osoby cierpiące na migrenę powinny pamiętać, że przyniosą one ulgę dopiero wówczas, gdy atak nie jest jeszcze zbyt silny. Dlatego po te środki sięgać trzeba natychmiast, kiedy tylko zauważymy objawy nadchodzącego ataku. Do niesteroidowych leków przeciwzapalnych zaliczamy te, które zawierają:

-ibuprofen;

-naproksen;

-kwas acetylosalicylowy.

Trzeba pamiętać, że ta ostatnia substancja nie jest polecana osobom, które cierpią na problemy z żołądkiem. Zażywana zbyt często i w zbyt dużych dawkach odbije się negatywnie na kondycji śluzówki żołądka. Jeśli migrena przebiega z wymiotami, dobrym rozwiązaniem okazują się być leki w czopkach. Trzeba jednak pamiętać, że w ich przypadku działanie pojawia się znacznie później.

Leki dostępne na receptę

Atak migreny może skutkować wyłączeniem z normalnej aktywności na kilkanaście godzin. Zamiast więc liczyć na to, że problem sam się rozwiąże, lepiej skonsultować się z lekarzem neurologiem. Może on przepisać tryptany – substancje, które doskonale radzą się z migreną i przynoszą poprawę u większości osób. Znoszą nie tylko sam ból, ale również szereg objawów towarzyszących, do których zalicza się nudności, wymioty, a nawet światłowstręt. Trzeba jednak pamiętać, że ich stosowanie może wiązać się z szeregiem skutków ubocznych. W związku z tym nie każda osoba cierpiąca na migrenę może je stosować.

Migrena to dotkliwa przypadłość, która potrafi mocno utrudnić życie. Na szczęście dzisiaj udaje się u większości osób zmniejszyć liczbę ataków, a także ich nasilenie.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *