Słów kilka o pilarkach Husqvarna

Słów kilka o pilarkach Husqvarna

Artykuły Porady i informacje

Słów kilka o pilarkach HusqvarnaUrządzeniem, które przyda się do prac w ogrodzie z pewnością jest pilarka łańcuchowa. Do wyboru mamy pilarki różnych producentów. Do tych, którzy cieszą się zasłużoną renomą należą pilarki z logo Husqvarna. To szwedzki producent, który produkcję pilarek rozpoczął w latach 50.

 

Na co zwrócić uwagę kupując pierwszą pilarkę?

Nie da się ukryć, że praca z pilarką może być niebezpieczna. Kupując pilarkę warto więc zwrócić uwagę na funkcje, które to bezpieczeństwo zwiększą. W pilarkach Husqvarna stosowane są rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania. Innowacyjnym systemem zastosowanym przez Husqvarnę jest automatyczny hamulec łańcucha. Dzięki systemowi TrioBreak hamulec włącza się prawą lub lewą ręką. Może on zostać włączony również automatycznie dzięki temu, że zdecydowano się na użycie mechanizmu bezwładnościowego. Wykonując dużo prac z pomocą pilarki z pewnością będzie nam zależało na tym, aby zużywała ona mało paliwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoim klientów, ale też w trosce o środowisko naturalne, Husqvarna sięga po nowatorskie rozwiązanie. Na rynku są więc pilarki z systemem AutoTune. Regulacja przepływu paliwa odbywa się automatycznie. Spada więc jego zużycie, zmniejsza się także emisja spalin. Wszystkie te dodatkowe funkcje są niezwykle ważne. Nie można jednak zapomnieć, że dla użytkownika ważna jest także moc urządzenia oraz długość prowadnicy. Do drobnych prac wokół domu wystarczy pilarka o mocy 2-3 kW i prowadnicy łańcucha o długości 30-40 centymetrów. Pamiętajmy też, że pilarka w czasie pracy bardzo mocno hałasuje. W pilarkach Husqvarna zastosowane zostały tłumiki. Urządzenia te pracują o wiele ciszej. Jest to kolejny argument za tym, aby wybrać pilarkę tego renomowanego szwedzkiego producenta.

Piła łańcuchowa powinna być wydajna, ale także bezpieczna. Takie wymagania spełniają pilarki Husqvarna. W ofercie znajdziemy pilarki zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów. Pilarkę Husqvarna można kupić u jednego z autoryzowanych dealerów.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz