Sposoby na piękne paznokcie

Porady i informacje

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. W związku z tym panie robią wszystko, aby wyglądały one pięknie. Niestety, często kondycja paznokci pozostawia wiele do życzenia. Łamią się, rozdwajają, a na ich powierzchni pojawiają się brzydkie plamy. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem okazuje się być sięgnięcie po suplementy diety, których celem jest poprawa kondycji paznokci. Zobaczmy, co powinno znaleźć się w takich środkach, aby były one naprawdę skuteczne.

W sprzedaży znaleźć można obecnie szereg suplementów diety, które przez producentów przedstawiane są jako te poprawiające wygląd paznokci. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie z nich to preparaty godne uwagi. Wiele nie zawiera istotnych składników, które mogą przyczynić się do poprawy kondycji paznokci. Dlatego tak ważne jest, aby takich środków nie kupować w ciemno. Jeśli nie wiemy, jakie preparaty będą najbardziej odpowiednie, warto poradzić się farmaceuty.

Sposoby na piękne paznokcie

Wiele suplementów diety mających za zadanie poprawić kondycję paznokci zawiera wyciągi naturalne. Zalicza się do nich ekstrakt ze skrzypu polnego, wyciąg z bambusa, wyciąg z pokrzywy. Do tego dochodzą drożdże, które bardzo korzystnie odbijają się na paznokciach. Wybierając suplementy na paznokcie, należy pamiętać, aby w ich składzie nie zabrakło również witamin i minerałów. Najbardziej cenne dla kondycji paznokci są:

– siarka organiczna;

– biotyna – występuje również jako witamina H;

– witamina C;

– witamina E – nie bez powodu nazywana witaminą młodości;

– cynk;

– miedź.

Jeśli w organizmie znajduje się zbyt mało tych składników, wyraźnie pogarsza się kondycja paznokci.

Decydując się na zakup suplementów diety mających korzystnie wpłynąć na paznokcie, należy pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Może bowiem okazać się, że w naszym przypadku występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają zażycie suplementu.

Regularne zażywanie suplementów diety sprawia, że kondycja paznokci może się wyraźnie poprawić. Stanie się tak jednak tylko wówczas, gdy będziemy stosować suplementy dobrej jakości, których skład został precyzyjnie opracowany.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: