Suplementy diety na zdrowe paznokcie

Suplementy diety na zdrowe paznokcie

Porady i informacje

Suplementy diety na zdrowe paznokcieNa problemy z paznokciami narzekają nie tylko kobiety. To problem, który dotyka także mężczyzn. Co zrobić, aby mieć zdrowe i piękne paznokcie?

Odżywki z drogerii

Na początek warto zacząć od stosowania odżywek na paznokcie. Najczęściej mają one formułę bezbarwnego lub pastelowego lakieru, ale są też i takie, które nie tworzą na płytce warstwy ochronnej, ale wnikają w jej głąb. W przypadku słabych paznokci, które mają skłonność do łamania się bardzo skutecznie działają odżywki z keratyną. Ten sam składnik znajduje się także w odzywkach, które przeznaczone są do stosowania na rozdwajające się paznokcie. Paznokcie wzmacniają również odżywki z dodatkiem protein, ceramidów, witamin z grupy B lub ceramidów.

Leki z apteki

Słabe, kruche paznokcie są sygnałem, że dostarczamy organizmowi zbyt mało witamin i minerałów. Brak witamin i mikroelementów często jest skutkiem popełnianych błędów w komponowaniu codziennych posiłków, palenia papierosów czy picia dużych ilości kawy. Bardzo często skutki braku witamin i minerałów odczuwamy wczesną wiosną. W okresie zimowym w naszych warunkach klimatycznych brakuje świeżych, rodzimych owoców i warzyw. Dlatego, gdy paznokcie są kruche albo rozdwajają się, musimy dostarczyć im dodatkowej porcji witamin i mikroelementów łykając suplementy na włosy i paznokcie w tabletkach. Preparaty na paznokcie zawierają bardzo zbliżone, czasem takie same składniki, jak suplementy na włosy. W lekach na paznokcie znajdują się:witamina A i E, witaminy z grupy B, krzem, selen, cynk, czasem również żelazo. W czasie kuracji nie można zapomnieć, że witamin i składników mineralnych należy dostarczać także z pożywieniem. Tylko łącząc zdrową dietę z witaminami i minerałami w kapsułkach uda nam się poprawić kondycję paznokci.

Kuracja paznokci musi trochę potrwać. Im większy jest niedobór witamin i minerałów, tym kuracja będzie trwała dłużej. Wykorzystajmy okres kuracji na naukę zdrowych nawyków żywieniowych, nauczymy się także, że do prac domowych warto zakładać ochronne rękawiczki.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: