Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów szansą na wypoczynek i powrót do pełni sprawności

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów szansą na wypoczynek i powrót do pełni sprawności

Porady i informacje

Osoby znajdujące się w podeszłym wieku nie powinny przestawać dbać o swoją formę, zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki temu jesień życia będzie mogła być dla nich radosnym czasem, wolnym od przewlekłego bólu, niepełnosprawności czy osamotnienia.

Co to są turnusy rehabilitacyjne?

Są to zorganizowane pobyty dla seniorów, którzy mogą połączyć wypoczynek z kuracją leczniczą. Znajdują się oni pod opieką rehabilitantów, lekarzy, pielęgniarek czy fizjoterapeutów. Na pobyt w sanatorium są kierowane w pierwszej kolejności osoby po przebytych urazach czy hospitalizacji i wymagające rekonwalescencji. Często istnieje możliwość dofinansowania pobytu ze środków NFZ lub PFRON.

Przykładowe zabiegi podczas turnusu

Senior znajdujący się na turnusie może liczyć na szereg badań diagnostycznych. Ma również możliwość poddawania się różnego rodzaju zabiegom leczniczym i relaksacyjnym, takim jak m.in. arteterapia, muzykoterapia, masaże i hydromasaże, inhalacje, krioterapia, leczenie ultradźwiękami, kinezyterapia, odnowa biologiczna czy kąpiele solankowe.

Kuracjusze mogą również liczyć na leczenie za pomocą diety. Ośrodki organizujące turnusy rehabilitacyjne dla seniorów proponują np. dietę wątrobową, cukrzycową, bezglutenową, lekkostrawną czy niskotłuszczową.

Możliwości spędzania wolnego czasu

Osoby przebywające w sanatorium nie powinny narzekać na nudę. Podczas pobytu mogą spędzać czas w aktywny sposób, m.in. grając w bilarda, uprawiając nordic walking, spacerując po parku, zbierając grzyby czy uczestnicząc w zajęciach z jogi czy fitnessu. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów to również możliwość zawierania nowych przyjaźni. Sprzyjają temu wieczorki taneczne, wspólne grillowanie czy grupowe zabawy.

Dlaczego warto wybrać się do sanatorium?

Senior uczestniczący w turnusie rehabilitacyjnym może powrócić do pełni sprawności fizycznej i pozbyć się przewlekłego bólu. Dzięki temu zwiększa się jego samowystarczalność, energia i chęć do życia. Pobyt w sanatorium to również dobre rozwiązanie dla tych osób, którym doskwiera samotność, stany depresyjne czy lęk przed śmiercią. Sprawdź ofertę na https://wojnar.pl/oferty/7-dniowe-turnusy-rehabilitacyjne-dla-seniorow-w-gorach/

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: