Redakcja

Typy osób udostępniających na Facebooku

Media społecznościowe od dawna cieszą się ogromną popularnością. Liczba użytkowników nieustannie wzrasta. O ile początkowo z mediów społecznościowych korzystali młodzi ludzie, to dzisiaj wśród użytkowników znaleźć można coraz więcej osób z pokolenia obecnych pięćdziesięcio- czy sześćdziesięciolatków. Najbardziej popularnym medium społecznościowym jest Facebook. Użytkownicy Facebooka bardzo chętnie udostępniają rozmaite treści. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę typów osób udostępniających różne treści na Facebooku.

Altruiści

Do tej kategorii zalicza się osoby, które udostępniają treści po to, aby inni postrzegali ich jako osoby, które myślą o innych i się o nich troszczą. Do udostępnienia wybierają na ogół te treści, które innym wydają się jako wiarygodne, a także pomocne.

Karierowicze

To osoby, które decydują się udostępniać treści po to, aby inni patrzyli na nich jak na osoby inteligentne, oczytane i doskonale znające się na temacie. Jeśli chodzi o charakter udostępnianych treści, to najczęściej stawiają oni na te treści, które mają związek z biznesem.

Typy osób udostępniających na Facebooku

Hipserzy

Do tej grupy zalicza się osoby młode, które chętnie korzystają nie tylko z jednego portalu społecznościowego. Stawiają na udostępnianie takich treści, które sprawiają, że inni mogą ich postrzegać jako twórczych i bardzo kreatywnych.

Bumerangi

To wyjątkowa grupa użytkowników Facebooka. Jeśli coś udostępniają, to na ogół są to kontrowersyjne treści. Zależy im na tym, aby otoczenie postrzegało ich jako osoby prowokujące. Zależy im na tym, aby ich posty wywoływały reakcję u innych.

Łącznicy

Do tej grupy należą osoby, które można opisać jako rozważne i troskliwe. Jeśli coś udostępniają, to robią to po to, aby inni również mieli okazję się w coś zaangażować.

Facebook jest chętnie używanym medium społecznościowym. Obecnie ma wielu użytkowników na całym świecie. Udostępnianie rozmaitych treści to jedna z częściej wybieranych przez użytkowników form aktywności na Facebooku. Bez wątpienia każdy użytkownik tego portalu przynajmniej kilka razy zdecydował się coś udostępnić.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *