Ubezpieczenia na życie: indywidualne czy grupowe?

Porady i informacje

Ubezpieczenia na życie to rodzaj ubezpieczeń, które zyskują w naszym kraju na popularności. Osoby, które chciałyby zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmiercie do wyboru mają indywidualne polisy na życie oraz polisy grupowe. Które ubezpieczenie jest lepsze?

Dobrane do potrzeb

Ubezpieczenia na życie: indywidualne czy grupowe?

Osoby, które zamierzają ubezpieczyć się na życie, powinny najpierw zastanowić się, czego oczekują od ubezpieczenia; do wyboru są bowiem nie tylko polisy na życie, ale także ubezpieczenia znacznie szersze. Zastanawiając się nad wyborem ubezpieczenia trzeba też zastanowić się nad tym, jak wysokie odszkodowanie chcemy zapewnić bliskim na wypadek swojej śmierci.

Polisa indywidualna: zakres ochrony

Indywidualne ubezpieczenie na życie obejmuje nie tylko naszą śmierć, ale także uszczerbki na zdrowiu, które możemy odnieść na skutek wypadków. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam także odszkodowanie, gdy poważnie zachorujemy lub trafimy do szpitala. Możemy także liczyć na wypłatę odszkodowania w razie zachorowania na choroby, których leczenie może pochłonąć bardzo duże pieniądze na wypadek inwalidztwa.

Ubezpieczenia pracownicze i zakres ochrony

W przypadku grupowych ubezpieczeń na życie zakresem ochrony bardzo często objęci są także członkowie naszej rodziny. W efekcie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie, gdy umrze nam dziecko, małżonek, jedno z rodziców lub teściów. Plusem ubezpieczeń pracowniczych jest także to, że odszkodowanie mogą otrzymać także dzieci w razie śmierci  rodziców. Minusem ubezpieczeń pracowniczych jest z kolei to, że nie ma możliwości dopasowania zakresu ochrony do swoich potrzeb. Z żadnego punktu polisy nie będziemy mogli zrezygnować za cenę obniżenia wysokości składki.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wybór ubezpieczenia zależy między innymi od naszej sytuacji rodzinnej. Pamiętajmy, że możemy zdecydować się zarówno na ubezpieczenie oferowane za pośrednictwem swojego pracodawcy, jak też ubezpieczyć się dodatkowo, tym razem wybierając już indywidualne ubezpieczenie na życie.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: