Redakcja

Udostępnianie postów na Facebooku

Obecnie social media cieszą się ogromną popularnością. Najwięcej użytkowników na całym świecie Facebook. Być może popularność tego portalu wynika między innymi z faktu, iż założenie konta i rejestracja są na nim bezpłatne. Rozmaite posty na tym portalu udostępnia mnóstwo osób. Co udostępniamy najchętniej? Z jakich powodów to robimy?

Dlaczego postanawiamy opublikować dany wpis?

Odkąd powstał Facebook przeprowadzonych zostało mnóstwo badań nad tym, jakie posty najchętniej udostępniamy oraz nad powodami tych decyzji. Okazało się, że najchętniej udostępniamy treści, które są:

  • zabawne lub pożyteczne. Większość spośród osób, które mają konta na Facebooku decyduje się udostępnić post, który uzna za przydatny lub zabawny. Na pewno niezwykle interesujące jest to, że post, który zawiera niepokojące  wiadomości z życia publicznego czy politycznego udostępniany jest jeszcze bardziej chętnie;
  • wzbudzające emocjonalnie. W tym przypadku ważne jest, że nie ma znaczenia rodzaj emocji, które dany wpis wzbudza. Równie chętnie dzielimy się tym, co jest smutne, jak i tym co jest radosne lub wręcz śmieszne. Nie boimy się udostępniać także postów wzbudzających gniew albo złość.

Bardzo chętnie udostępniamy także te posty, które pozwalają zaprezentować własny światopogląd. Wielu użytkowników wykorzystuje popularność Facebooka także do tego, aby wesprzeć ważne sprawy społeczne. Równie chętnie udostępniamy dany post, gdy zależy nam na nawiązaniu kontaktu z osobą, która go opublikowała.

Udostępnianie postów na Facebooku

Rodzaje postów udostępnianych najczęściej

Niektóre posty udostępniamy bardzo chętnie, inne zupełnie pomijamy. Do tych pierwszych należą te, które zawierają krótki film lub zdjęcie. Równie chętnie udostępniamy posty z kodami rabatowymi czy te, które zawierają link do interesującego artykułu. Powinniśmy o tym pamiętać publikując kolejny post z nadzieją, że zostanie on udostępniony jak największej liczbie użytkowników.

Facebook ma największą liczbę użytkowników na całym świecie. Rozmaite posty udostępniamy bardzo chętnie.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *