Warto sięgać po jagody goji

Warto sięgać po jagody goji

Medycyna

Coraz lepiej znane w naszym kraju jagody goji to prawdziwy skarb tradycyjnej medycyny chińskiej, chociaż trzeba zaznaczyć, że najprawdopodobniej po raz pierwszy wykorzystane zostały w Indochinach już ponad 2500 lat temu. Nie ma to oczywiście większego znaczenia dla wartości prozdrowotnych rośliny, ale 2500 lat testów klinicznych musi naprawdę robić wrażenie. Omawianie jej właściwości warto jest zacząć od najbardziej kontrowersyjnej kwestii – walki z rakiem.

Warto sięgać po jagody goji

Goji kontra komórki rakowe

Suszone jagód goji są bardzo często polecane osobom chorującym na nowotwory oraz takim, które w swoim życiu nowotwory pokonały. W przypadku choroby nowotworowej nie ma czegoś takiego, jak ostateczne zwycięstwo, ponieważ komórki rakowe to komórki, które z różnych przyczyn zaczynają się przypadkowo dzielić i nie reagują na komendę samozagłady wydawaną przez organizm. Ich niekontrolowany rozrost prowadzi do zniszczenia całego organizmu. Działanie jagód goji to działanie regulacyjne. Dzięki niemu cały organizm działa trochę lepiej, co przekłada się na większą skuteczność pracy mechanizmów odpowiedzialnych za korygowanie błędów w komórkach. Zauważono, że podawanie tych jagód, w ściśle określonych warunkach i przypadkach, pomogło w redukcji nowotworu, chociaż mówienie, że jagody goji leczą nowotwory, to bardzo duże nadużycie.

Te jagody mogą pomagać w prewencji nowotworowej, ponieważ posiadają w sobie bardzo dużo antyoksydantów. Są to substancje, które wyłapują wolne rodniki tlenowe, czyli substancje, które doprowadzają do przypadkowych reakcji chemicznych wewnątrz komórki. Takie reakcje mogą doprowadzić do uszkodzenia DNA i rozwinięcia się nowotworu. Zmniejszenie ich ilości to realna prewencja chorób nowotworowych.

Lepsza praca całego organizmu

Jagody goji powinno się traktować przede wszystkim jako sposób na regulację pracy całego organizmu i to niemal dosłownie całego. Dzięki nim poprawia się stan wydzielania hormonów w organizmie człowieka, w tym zwłaszcza insuliny, na którą ciało lepiej reaguje. Więcej insuliny i lepsza reakcja na nią to walka z cukrzycą.

Kolejna sprawa to regulacja ciśnienia krwi. Jagody goji są w stanie efektywnie radzić sobie z nadmiarem cholesterolu oraz tak zwanych hormonów stresu, które powodują problemy w układzie krążenia. Dzięki nim korzyści odczują osoby z nadciśnieniem, ale też z innymi problemami związanymi z ciśnieniem.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: