Wybieramy metodę depilacji

Uroda

Chyba nie ma dzisiaj kobiet, które pozwalają sobie na nieusuwanie zbędnego owłosienia z ciała. Depilujemy nie tylko nogi i pachy, ale również okolice bikini. Metod usuwania niechcianych włosów jest dzisiaj wiele. Zobaczmy, czym charakteryzują się poszczególne metody i w związku z tym dla kogo będą odpowiednie.

Jeśli włoski odrastają naprawdę szybko

depilacja nóg

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem okazują się być plastry z woskiem. Gwarantują one usunięcie nie tylko samych włosków, ale również cebulek. Dzięki temu proces odrastania włosów trwa zdecydowanie dłużej. Za zestaw, który pozwoli na wydepilowanie całych nóg zapłacimy zaledwie kilka złotych. Oznacza to, że plastry z woskiem są jedną z tych metod, które kosztują najmniej. Jak korzystać z takich plastrów? Przed użyciem plaster należy bardzo mocno rozgrzać w dłoni. Następnie przyklejamy go w miejscu, z którego chcemy usunąć niechciane włosy. Plaster odrywamy zdecydowanym, płynnym ruchem. Taka metoda gwarantuje nam gładkie ciało nawet na trzy tygodnie. Trzeba jednak pamiętać, że usuwanie włosów za pomocą plastrów z woskiem jest dość bolesne. W efekcie metoda ta nie sprawdzi się w przypadku każdej kobiety.

Jeśli kobieta jest wrażliwa na ból

W przypadku pań, które źle znoszą nawet niewielki ból metodą, która sprawdza się doskonale są kremy do depilacji. Zawierają one składniki, które rozpuszczają włosy. Użycie kremu jest banalnie proste. Wystarczy nałożyć go na miejsca, z których chcemy usunąć włosy i odczekać kilka minut. Usuwanie włosów za pomocą kremu w ogóle nie boli. Trzeba jednak pamiętać, że usuwana jest jedynie ta część włosa, która widoczna jest gołym okiem. Pozostaje cebulka. To właśnie dlatego włosy usuwane za pomocą kremu do depilacji odrastają tak szybko. UWAGA: przed zastosowaniem kremu należy wykonać próbę uczuleniową.

Jeśli zależy nam na czasie

Metodą usuwania zbędnego owłosienia, która bez wątpienia jest najszybsza jest maszynka. Jest to tani sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Z pomocą maszynki usuniemy włosów z każdego miejsca na ciele.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: