Wybieramy pilnik do paznokci

Wybieramy pilnik do paznokci

Porady i informacje

Każda kobieta, która chce zatroszczyć się o swoje paznokcie powinna zaopatrzyć się w odpowiedni pilnik. Dostępne obecnie są rozmaite pilniki do paznokci, które znacznie różnią się między sobą. Źle dobrany pilnik może negatywnie odbić się na kondycji płytki paznokciowej. Podpowiadamy, jakie pilniki będą najlepsze i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Ziarnistość

To jedna z ważniejszych cech każdego pilnika do paznokci. Wyróżnia się pilniki:

-gruboziarniste;

-średnioziarniste;

-drobnoziarniste;

-polerki.

Pilniki gruboziarniste przeznaczone są do zdejmowania tipsów. Działają podobnie do papieru ściernego. Aby z nich korzystać, trzeba mieć dużą wprawę i niemałe umiejętności. W przeciwnym razie bardzo łatwo można uszkodzić płytkę paznokciową.

Pilniki średnioziarniste przeznaczone są do podstawowego piłowania paznokci. Są to pilniki klasyczne, które znajdziemy w każdym sklepie kosmetycznym. Można po nie sięgać również wówczas, gdy chcemy nadać kształt paznokciom akrylowym bądź żelowym.

Pilnik drobnoziarnisty można wykorzystać, jeśli chcemy lekko wygładzić naturalną płytkę. Jest to pilnik delikatny i bezpieczny dla paznokci.

Polerka to pilnik przeznaczony do wyrównywania powierzchni paznokcia i jej matowienia. Jego zastosowanie sprawia, że płytka zyskuje blask.

Materiał

Jeśli pod uwagę weźmiemy materiał, z jakiego wykonane są pilniki do paznokci, to wyróżnimy pilniki:

-metalowe;

-papierowe;

-szklane.

Pilniki metalowe są odradzane przez większość specjalistów. Uważa się, że bardzo silnie niszczą płytkę paznokcia. Z pewnością nie należy ich stosować, jeśli paznokcie są kruche i delikatne. Sięgać po nie można tylko w przypadku bardzo grubej i twardej płytki.

Pilniki do paznokci papierowe są najtańsze, a jednocześnie najbardziej popularne. Trzeba je jednak często wymieniać, bo naprawdę szybko się niszczą. Takie pilniki są łagodniejsze dla paznokci niż metalowe, ale również trzeba na nie uważać.

Pilniki szklane postrzegane są jako najlepsze. Są one najbardziej delikatne dla naszych paznokci. Nie prowadzą do powstawania zadziorów.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: