Wyciąg z karczocha - podstawowe właściwości

Wyciąg z karczocha – podstawowe właściwości

Medycyna

Karczoch to roślina znana i doceniana już w starożytności, gdzie była stosowana do leczenia wielu dolegliwości. Dzisiaj wyciąg z karczocha to jeden z najskuteczniejszych środków na różnego rodzaju schorzenia – od problemów trawiennych, poprzez wspomaganie pracy wielu układów i narządów, aż po odchudzanie. O właściwościach zdrowotnych karczocha decyduje przede wszystkim jego skład – bogaty między innymi w kwasy organiczne i flawonoidy. Jakie właściwości zdrowotne posiada wyciąg z tej drogocennej rośliny? Oto te najważniejsze.

Wspomaganie prawidłowej pracy wątroby

Wyciąg z karczocha to jeden z najskuteczniejszych środków na wątrobę. Wykazuje on nie tylko właściwości żółciopędne, ale także ochrania wątrobę, zabezpiecza ją przed toksynami oraz zapobiega jej otłuszczaniu i martwicy.

Obniżanie poziomu cholesterolu

Preparaty zawierające w swoim składzie karczocha to doskonałe panaceum na podwyższony cholesterol. Karczoch nie tylko obniża jego poziom, ale także zapobiega powstawaniu płytki miażdżycowej, co w konsekwencji znacząco zmniejsza ryzyko nadciśnienia, stwardnienia tętnic czy chorób układu krążenia.

Wyciąg z karczocha - podstawowe właściwości

Łagodzenie dolegliwości układu pokarmowego

Karczoch to doskonały środek na wszelkie problemy związane z układem pokarmowych. Doskonale spełni swoją rolę zarówno w niestrawności, zespole drażliwego jelita czy rozstrojów żołądka, jak również przy schorzeniach dróg żółciowych.

Właściwości antynowotworowe

Wyciąg z karczocha – oprócz wielu cennych właściwości – posiada jeszcze jedną: wykazuje działanie antynowotworowe. Naukowcy wykazali, iż roślina ta nie tylko hamuje wzrost komórek białaczkowych, ale także zmniejsza i zapobiega rozrastaniu zmian nowotworowych zlokalizowanych w piersi bądź jelicie grubym.

Inne właściwości karczocha, które także decydują o jego wyjątkowości to: działania przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, obniżanie poziomu cukru we krwi czy odtruwanie organizmu. Dodatkową zaletą jest wspomaganie odchudzania, co na pewno jest doceniane przez wiele osób walczących z nadmiernymi kilogramami.

Karczoch i wyciąg z tej rośliny (przykład takiego produktu znajdziesz tu) to jeden z najskuteczniejszych środków na wiele dolegliwości. I co warte podkreślenia – wyciąg z rośliny cechuje się większą zawartością substancji aktywnych niż samo warzywo. Dlatego warto go włączyć do codziennej diety.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: