Redakcja

Zabiegi, które przynoszą ulgę w chorobach stawów

Zabiegi, które przynoszą ulgę w chorobach stawówProblemy ze stawami dotyczą nie tylko osób starszych. Przy kłopotach ze stawami pomagają nie tylko maści i leki przeciwbólowe. Ulgę przynoszą także zabiegi. Ze skierowaniem od specjalisty, wykonywane w placówce, która ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia są bezpłatne. Z jakich zabiegów warto skorzystać?

 

Laseroterapia

Zabiegi wykonywane są przy pomocy lasera biostymulującego. To laser niskoenergetyczny, który odżywia i regeneruje tkanki. Po zabiegu następuje poprawa krążenia. Dolegliwości bólowe stają się o wiele mniejsze, dodatkowo zabieg ma działanie przeciwzapalne. Chore stawy naświetlane są specjalną głowicą.

Jonoforeza

To zabieg z wykorzystaniem prądu o niski natężeniu. Umożliwia wprowadzenie leku o działaniu przeciwzapalnym wprost to chorego stawu. W ten sposób działanie leku jest bardziej skuteczne. Przed przystąpieniem do zabiegu, okolice chorego stawu są smarowane maścią, następnie przykłada się do niego elektrody i przepuszcza prąd.

Masaże

Pomagają rozluźnić mięśnie, zwiększają ruchomość stawów. Stosuje się bardzo różne rodzaje masaży: wodny, klasyczny, z dodatkowymi akcesoriami.

Ultradźwięki

Przy zabiegu wykorzystuje się fale dźwiękowe, które mają bardzo wysoką częstotliwość. Doprowadzają one do zmiany ciśnienia w tkankach. Dodatkowy efekt: mikromasaż tkanek podskórnych. Zabieg powstrzymuje procesy zapalne, działa przeciwbólowi, rozluźnia mięśnie.

Krioterapia

Stosuje się ją miejscowo. Na skutek bardzo niskiej temperatur dochodzi do przekrwienia tkanek. Następuje także zmniejszenia napięcia mięśniowego. Zabieg krioterapii miejscowej działa także przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

W początkach kłopotów ze stawami specjaliści zalecają kinezyterapię. Ćwiczenia ruchowe przynoszą na tym etapie bardzo dobre rezultaty. W przypadku zaawansowanych zmian często oprócz ćwiczeń ruchowych warto skorzystać także z innych zabiegów. Leczenie ciepłem lub zimnem, jonoforeza, laseroterapia czy masaże przynoszą naprawdę bardo dobre efekty. Warto z nich skorzystać, tym bardziej, że można je wykonać bezpłatnie.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *