Redakcja

Zanim kupisz glazurę do łazienki

Urządzając lub remontując dzisiaj łazienkę mamy do wyboru mnóstwo wzorów płytek. Na co zwracać uwagę na zakupach? Jakie wzory są najmodniejsze?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się falami. Oznacza to, że producenci płytek w danym wzorze wypuszczają na rynek tylko określoną ilość płytek. Dlatego warto kupować je z niewielkim zapasem, aby w razie konieczności można je było zastąpić takimi samymi. W przypadku generalnego remontu warto brać pod uwagę te trendy, które mogą utrzymać się dłużej niż tylko jeden sezon. Do wciąż modnych płytek należą:

  • mozaika. Jest już w zasadzie ponadczasowa. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami mozaikę łączymy z wielkoformatowymi płytkami;
    • imitujące drewno. Imitacje są tak udane, że trudno ceramiczne płytki odróżnić od prawdziwych desek. Do wyboru mamy między innymi płytki postarzone lub rozbielone;
    • beton. Płytki oraz dodatki z architektonicznego betonu na stałe zagościły w wielu łazienkach. Nic na razie nie wskazuje na to, że trend ten przestanie być na czasie.
Zanim kupisz glazurę do łazienki

Do łazienki można dzisiaj wybrać płytki, które będą pasować do łazienek urządzonych w bardzo różnych stylach. W 2018 roku w aranżacji wnętrz pojawił się wywodzący się z kraju Kwitnącej Wiśni styl wabi sabi. Jego cechą charakterystyczną skromność oraz kontrolowana niedoskonałość form. Do łazienki w stylu wabi sabi pasują więc ścierane, celowo postarzane płytki. Do wnętrz powróciło również złoto. W łazience może się ono pojawić zarówno w postaci dodatków jak i dekorów na płytkach. Złoty kolor pasuje zarówno do bardzo ciemnych, jak i do jasnych płytek. Wciąż gorącym trendem są płytki wielkoformatowe zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Dzięki nowoczesnym technologiom producenci płytek oferuję nam płytki o wymiarach 1,2 x 3,6 metra.

Śliskie płytki na podłodze w łazience mogą być niebezpieczne; warto o tym pamiętać na zakupach. W sprzedaży są płytki antypoślizgowe. Są one oznaczone symbolem od R9 do R13. Planując remont warto mieć to na uwadze, szczególnie gdy nasza rodzina jest wielopokoleniowa.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *