Żel do brwi: dlaczego warto go wybrać?

Porady i informacje

Woski, cienie i kredki to kosmetyki od lat stosowane do malowania brwi. Do tych świetnie znanym wielu pokoleniom kobiet w ostatnim czasie dołączyły żele do brwi. Jak ich używać, aby brwi przez cały dzień miały idealny wygląd?

Utrwalające kształt brwi

Żel do brwi: dlaczego warto go wybrać?

Głównym zadaniem tych żeli jest uczesanie włosków i utrzymanie ich w nadanej pozycji przez cały dzień. Tego typu żele najczęściej są bezbarwne, chociaż są i takie, które dodatkowo mogą lekko przyciemniać kolor brwi. Żele utrwalające najlepiej sprawdzają się w przypadku kobiet, które mają ciemne i gęste brwi, które chciałyby utrzymać je w karbach, albo gdy tylko przyciemniają je kredką. Jak wspomnieliśmy, są przezroczyste, nawet więc, gdy podczas aplikacji wyjdą poza łuk brwiowy nic się stanie, gdyż nie będzie to widoczne.

Zagęszczające włoski

To kosmetyk na bazie glinki, która maluje skórę między włoskami. Do glinki zostały dodane maleńkie, mikroskopijnej wielkości włókienka, które przyczepiają się do włosków sprawiając, że optycznie jest ich więcej. Tego typu produkt polecany jest tym paniom, które mają rzadkie i jasne brwi oraz tym, które mają tak cienkie brwi, że trzeba je „stworzyć” od nowa. Żel zagęszczający włoski może być stosowany samodzielnie, nie wymaga już sięgania po kredkę czy wosk. Wąska szczoteczka sprawia, że żel nakłada się bardzo wygodnie.

Nadające kolor

W odróżnieniu od tych zagęszczających włoski te nadające kolor przyciemniają włoski, a nie skórę między nimi. Nie zastąpią kredki, nie poprawiają bowiem wyglądu zbyt cienkich lub zbyt rzadkich brwi. Są dobre dla kobiet, które mają gęste, ale bardzo jasne brwi, których nie zamierzają farbować. Niektóre z żeli nadających kolor lekko utrwalają kształt brwi, przy bardzo niesfornych trzeba sięgnąć po bardziej mocny kosmetyk.

Żele do brwi to kosmetyk, który jest jeszcze stosunkowo mało znany. Warto jednak go wypróbować. Żele do brwi są doskonałe szczególnie dla dojrzałych kobiet. Mogą utrwalać kształt brwi, zwiększać ich objętość, dodawać im koloru, a nawet je odżywiać.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz