Redakcja

Znajdź sejf, który ochroni Twoje dane cyfrowe

Gdy do naszego mieszkania lub firmy trafiają złodzieje, z reguły nie interesuje ich ani kradzież dokumentów, ani nośników danych. Nie oznacza to jednak, że dane zbierane przez nas są zawsze bezpieczne. Zagrozić może im zarówno przypadkowa eliminacja, jak i pożar oraz zalanie. Jeśli więc mamy świadomość tego, jak bardzo są dla nas cenne i jak poważnym problemem byłaby ich utrata, pomyślmy z wyprzedzeniem o ich właściwym zabezpieczeniu.

Jak chronione są nasze dane?

Gdy mamy do czynienia z nowoczesnymi sejfami, możemy mówić o aż pięciu rodzajach ochrony, którą są nam one w stanie zapewnić. Na pierwszy plan wysuwa się właśnie ochrona przed ogniem, sejfy mogą jednak chronić także przed działaniem wody, eksplozją i upadkiem z wysokości, a także przed kradzieżą. Określenie sejfy ognioodporne nie powinno być więc dziś rozumiane w sposób dosłowny. Jeśli decydujemy się na zakup takiego, którego priorytetem jest ochrona danych i dokumentów przed pożarem, możemy liczyć na to, że jego możliwości wcale się na tym nie kończą. Sejf taki z pewnością ochroni nas także przed zalaniem dokumentów, a jego otworzenie będzie stanowiło niemałe wyzwanie dla złodziei.

Znajdź sejf, który ochroni Twoje dane cyfrowe

Dlaczego certyfikaty są tak ważne?

Nietrudno domyślić się, że choć producenci sejfów zapewniają nas, że polecają jedynie najwyższej jakości rozwiązania, przed zakupem dobrze się upewnić, że nie są to obietnice bez pokrycia. Informują nas o tym stosowne certyfikaty, których znaczenie może być przez nas szybko zweryfikowane choćby poprzez analizę z wykorzystaniem zasobów Internetu.

W przypadku sejfów ognioodpornych szczególnie ważna jest dla nas informacja o tym, jaka temperatura będzie panować w ich wnętrzu podczas pożaru. Jeśli będziemy w nich przechowywać klasyczne urządzenia elektryczne, może ona osiągnąć nawet 177 stopni, jeśli jednak mamy do czynienia z pamięciami Flash, temperatura powyżej 85 stopni może je trwale uszkodzić. Jeszcze większe wymagania stawiają przed producentami sejfów firmy oferujące dyski twarde, te bowiem nie mogą być narażane na przekroczenie temperatury wyższej niż 55 stopni Celsjusza.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *