Żółtaczka u noworodka i badania alergiczne

Medycyna Porady i informacje

Żółtaczka u noworodka i badania alergiczneWykonuje się różnego typu badania alergiczne, w wielu przypadkach są to badania, które pozwalają na dokładne określenie typu alergii czy też alergenów. Największą wadą tego rodzaju badań jest to, że są one wykonywane w dosyć uciążliwy dla pacjenta sposób.

Pacjent zmuszony jest poczekać dosyć długo, zanim będzie można takie badanie zakończyć, dlatego też kuszące wydaje się dostępne w ostatnim czasie badanie krwi, które przynajmniej w teorii pozwala na wykrycie ewentualnej alergii u pacjenta. Może być to badanie wstępne, ale z wielu powodów nie może ono zastępować klasycznych testów na alergię.

Alergia

Otóż testy na alergię są zdecydowanie dokładniejsze i pozwalają na określenie tego, na co konkretnie pacjent jest uczulony, w pierwszej kolejności sprawdza się te alergeny, które dotyczą największej liczby ludzi. Badanie krwi pod kątem próby wykrycia alergii opiera się na założeniu, że u większości alergików stężenie IgE zwykle przekracza przyjęte, dopuszczalne normy. Jest to założenie słuszne, ale ma też szereg wad, które dyskwalifikują je do normalnego stosowania, jeśli chodzi o badania na wykrycie alergii. Pierwszą z tych wad jest to, że nie każda alergia powoduje przekroczenie dopuszczalnych norm, tak więc za pomocą tego badania nie może być ona wykryta w żaden sposób.

Nadciśnienie tętnicze

Drugą wadą tej metody jest to, że przekroczenie Ige może być też wynikiem innego rodzaju dolegliwości czy chorób. Wywołać może je nadciśnienie tętnicze objawy, czy choroby pasożytnicze. Problemy zdrowotne takie jak nadciśnienie tętnicze dieta objawiają się jeszcze na kilka innych sposobów. Pod wieloma względami zaburzone jest normalne funkcjonowanie organizmu. Problem alergii dotyczyć może także bardzo małych dzieci. Jedną z częściej diagnozowanych u noworodków typowych chorób dziecięcych jest żółtaczka u noworodka. W zdecydowanej większości przypadków żółtaczka u noworodków jest chorobą niegroźną, która może ustępować praktycznie samoczynnie, jeśli tak się jednak nie dzieje podejmowane jest stosowne leczenie. W najcięższych przypadkach koniecznie jest mniej więcej 3 miesięczne, czasem dłuższe leczenie

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: