Redakcja

Życie bez Internetu: czy to jest możliwe?

W latach sześćdziesiątych minionego wieku pojawiła się idea globalnej sieci komputerowej. Paul Baran uważany jest za twórcę Internetu. To właśnie jemu zawdzięczamy Internet, bez którego wielu z nas w ogóle nie jest w stanie wyobrazić sobie dzisiaj życia. To on jest autorem mającej aż dwanaście tomów pracy, którą poświęcił wytrzymałym, a także rozproszonym sieciom cyfrowym transmisji danych. Druga połowa lat sześćdziesiątych to czas, kiedy Amerykański Departament Obrony uruchomił sieć ARPANET. Jej zadaniem było połączenie ze sobą osiedli wojskowych oraz uczelni. Paul Baran wpadł na pomysł, aby sieć tą podzielić na dwie części. Jedna miała być częścią militarną, druga zaś częścią wojskową. Do rozdzielenia doszło dopiero w roku 1980. Dzisiaj to właśnie sieć ARPANET uważana jest za początek Internetu.

Jakie zastosowanie ma Internet?

Bez wątpienia można powiedzieć, że odkąd dostęp do Internetu stał się powszechny nasz świat bardzo się zmienił. Zastosowań globalnej sieci komputerowej jest dziś całe mnóstwo. Internet sprawdza się na przykład w pracy. niezwykle intensywnie rozwija się idea pracy zdalnej, która bez Internetu w ogóle by nie powstała. Wystarczy dostęp do sieci, aby wysłać przełożonym projekt przygotowany w zaciszu własnego domu. Internet to także wielkie możliwości komunikacyjne. Dzisiaj bardzo trudno wyobrazić sobie czasy, kiedy komunikowaliśmy się ze sobą wyłącznie za pomocą listów, telegramów i telefonów, które nie były jednak dostępne w każdym domu. Internet sprawił, że komunikacja nawet z ludźmi mieszkającymi na drugim końcu globu nie stanowi żadnego problemu i nie pociąga ze sobą wielkich kosztów.

Życie bez Internetu jest możliwe

Jest to stwierdzenie, które z pewnością wielu osobom się nie spodoba. Należy jednak pamiętać, że pokolenie obecnych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków pokazuje, że Internet do życia nie jest niezbędny. Bez wątpienia sprawia on jednak, że żyje się nam zdecydowanie łatwiej. Globalna sieć komputerowa daje nam szereg możliwości, a ty wskazane przez nas to tylko niewielki wycinek tego, na co możemy liczyć.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *