Życie bez Internetu, czyli jak to było kiedyś

Życie bez Internetu, czyli jak to było kiedyś

Porady i informacje

Wiele osób na hasło „bez dostępu do Internetu” reaguje naprawdę bardzo nerwowo. Nie potrafimy obecnie wyobrazić sobie życia bez dostępu do sieci. Kiedy wyjeżdżamy na wakacje i okazuje się, że nie można sprawdzić poczty czy konta na Facebooku, wielu z nas szaleje. Czy pamiętamy jeszcze jak żyło się wówczas, gdy Internetu nie było?

Internet w naszym kraju jest tak naprawdę zjawiskiem stosunkowo nowym. Jego początki sięgają roku 1991. Do naszych domów zaczął wkraczać dopiero w 1996 roku. To wówczas Telekomunikacja Polska są zdecydowała się wprowadził anonimowy dostęp do sieci. Potrzebny był do tego specjalny model. Początki korzystania z Internetu w domu nie były łatwe. Trzeba było czekać na nawiązanie połączenia, które nierzadko się zrywało. Był to jednak czas poznawania globalnej sieci komputerowej. Wysyłaliśmy wówczas pierwsze maile i odwiedzaliśmy po raz pierwszy strony www, z ciekawością się im przyglądając.

Życie bez Internetu, czyli jak to było kiedyś

Jego początki sięgają roku 1991. Do naszych domów zaczął wkraczać dopiero w 1996 roku. To wówczas Telekomunikacja Polska są zdecydowała się wprowadził anonimowy dostęp do sieci. Potrzebny był do tego specjalny model. Początki korzystania z Internetu w domu nie były łatwe. Trzeba było czekać na nawiązanie połączenia, które nierzadko się zrywało. Był to jednak czas poznawania globalnej sieci komputerowej. Wysyłaliśmy wówczas pierwsze maile i odwiedzaliśmy po raz pierwszy strony www, z ciekawością się im przyglądając.

Komunikacja bez sieci

Internet jest dzisiaj powszechnie wykorzystywany do komunikacji z innymi. Wiele osób uważa, że bez niego nie skontaktuje się z przyjaciółmi czy rodziną. Tymczasem trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że przez czasami Internetu świetnie sobie radziliśmy. Przed laty mieliśmy do dyspozycji budki telefoniczne, które stały praktycznie na każdym rogu ulicy. Dysponowaliśmy również telefonami stacjonarnymi, do których z czasem dołączyły pierwsze telefony komórkowe (niekoniecznie przypominające te, z których korzystamy obecnie). Jeśli ktoś w domu nie miał telefonu, udawał się do sąsiada. Tym samym kwitło również życie towarzyskie.

Dostęp do informacji

Wiele osób wykorzystuje dzisiaj Internet do szukania informacji na temat bieżącej sytuacji w kraju i na świecie. Kiedy nie było Internetu, korzystaliśmy z prasy. Kupowaliśmy gazety, które następnie czytaliśmy przy śniadaniu bądź w trakcie drogi do pracy. Nie było w nich miejsca na skrótowe hałas. Informacje były wyczerpujące, a ich przeczytanie wymagało od nas nieco wysiłku.

Jak widać, bez Internetu można sobie poradzić. Bez wątpienia sprawia on jednak, że nasze życie jest po prostu zdecydowanie prostsze.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz