Życie bez Internetu: jak miałoby wyglądać?

Życie bez Internetu: jak miałoby wyglądać?

Porady i informacje

Internet pojawił się w Polsce w latach 90. Od 1996 roku wielu z nas ma do niego dostęp we własnym domu. Pierwsze próby łączenia się z globalną siecią komputerową nie należały do najłatwiejszych. Połączenie często było zrywane, nieraz potrzebne było kilka prób, aby nawiązać połączenie. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Z Internetu korzystamy nie tylko w domu, ale również na telefonach komórkowych. Możemy to więc robić tak naprawdę w każdym dowolnie wybranym miejscu. Wielu z nas rozpoczyna dzień od sprawdzenia poczty mailowej czy przeczytania najnowszych doniesień z kraju i ze świata. Czy życie bez Internetu jest jeszcze możliwe?

Trudniejsza komunikacji

Internet jest powszechnie wykorzystywany do komunikowania się z innymi. Do dyspozycji mamy pocztę internetową, komunikatory, serwisy społecznościowe. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się ogromną popularnością. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby skontaktować się z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami. Wszystko odbywa się naprawdę szybko i bez zbędnych problemów. Jak miałoby to wyglądać, gdyby Internet nagle zniknął? Z pewnością byłoby to dużo trudniejsze. Należy spodziewać się, że nie odnowilibyśmy znajomości z wieloma znajomymi sprzed lat. Z niektórymi osobami pewnie w ogóle nie utrzymywalibyśmy regularnych kontaktów. Wysłanie wiadomości przez Facebook jest bowiem zdecydowanie prostsze niż wykonanie telefonu czy napisanie listu.

Życie bez Internetu: jak miałoby wyglądać?

Co z pracą?

Od kilku lat intensywnie rozwija się idea pracy zdalnej, czyli takiej, którą wykonujemy właśnie za pośrednictwem Internetu. Siedząc wygodnie w domu, możemy wykonywać swoje obowiązki i zarabiać pieniądze. Jest to rozwiązanie idealne dla osób ceniących sobie niezależność, a także mam z dziećmi. Gdyby Internet nagle zniknął, możliwość takiej pracy również by zniknęła. Wiele osób straciłoby dodatkowe źródło utrzymania, a niektórzy także swoją podstawową pracę.

Internet to mnóstwo możliwości. Trudno wyobrazić sobie bez niego współczesny świat. Z pewnością jest on możliwy, ale nie byłby już taki sam.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: