Redakcja

Życie bez Internetu: jak to było wcześniej?

Na hasło „brak dostępu do Internetu” mnóstwo osób reaguje w bardzo nerwowy sposób. Życia bez dostępu do Internetu nie jest sobie w stanie wyobrazić coraz więcej osób i nie są to tylko nastolatki. Czy pamiętamy czasy, jak żyliśmy, gdy nie było jeszcze Internetu?

Internet to tak naprawdę wynalazek, który w naszym kraju dostępny jest od niedawna

Początki dostępu do sieci to rok 1991, w domach pojawił on dopiero w 1996 roku. Aby móc połączyć się z siecią potrzebny był specjalny modem. Aby połączyć się z siecią należało wybrać numer 0202122. Prędkość połączenia była bardzo niska, jego nawiązanie nie było łatwe. Czasy, gdy nie mieliśmy dostępu do globalnej sieci komputerowej były znacznie bardziej spokojne niż te, które są obecnie. Gdy przed erą Internetu chcieliśmy wiedzieć, co dzieje się w kraju i na świecie, słuchaliśmy wiadomości w radio lub oglądaliśmy TV. Zdecydowanie częściej niż teraz kupowaliśmy codzienną prasę. Czytaliśmy ją przy śniadaniu lub w drodze do pracy. Dzisiaj informacji szukamy w sieci.

Czy poradzimy sobie bez Internetu?

Kontaktowanie się z innymi również przyjmowało zupełnie inną formę niż obecnie. Przed erą Internetu mieliśmy do dyspozycji budki telefoniczne. Stały one nie tylko praktycznie na każdej ulicy, ale także w urzędach i szpitalach. Korzystaliśmy także z telefonów stacjonarnych. Jeśli nie byliśmy w gronie szczęśliwców, którym Telekomunikacja Polska podłączyła telefon, udawaliśmy się do sąsiadów. W efekcie kwitło wtedy życie towarzyskie. Z czasem pojawiły się w naszych domach pierwsze telefony komórkowe. Prawie nie przypominały one tych współczesnych, na pewno nie można się było z nich łączyć z Internetem.

Bez Internetu żyło się na pewno ciekawiej

Mieliśmy czas na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, czytaliśmy znacznie więcej książek. Dzisiaj zarówno osoby prywatne jak i wiele organizacji nie jest w stanie wyobrazić sobie zarówno życia zawodowego jak i prywatnego bez Internetu. Na pewno, gdy Internet nagle zniknął, poradzilibyśmy sobie bez niego. Wymagałoby to jednak od wielu z nas mnóstwa wysiłku.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *